+420 602 307 836 asap@asap-rentcar.cz

VÝHODY DLOUHODOBÉHO PRONÁJMU

SERVISNÍ NÁKLADY

Odpadne Vám starost o nemalé platby, které jsou spojeny s provozem vozidla. Zcela v naší režii bude zaplacení silniční daně, pojištění (havarijní i zákonné), poplatek za rádio, dálniční známky, ale také servis a údržba vozidla*, letní i zimní pneumatiky a jejich skladování a mnoho dalšího.

DAŇOVÉ VÝHODY

Veškeré splátky jsou nákladovými položkami. S tím souvisí i rovnoměrné cash-flow firmy – zanesení veškerých odvodů zákonných daní a placení poplatků (silniční daň, poplatky za autorádia, dálniční známky, aj.) jsou rozpuštěny ve splátkách pronájmu. Navíc si můžete odečíst DPH i u osobních vozidel.

POJIŠTĚNÍ A ASISTENCE

Zajištění asistence našimi zaměstnanci 24 hodin / 365 dní v roce.

Nehoda? Ano, i to bohužel patří k životu. V takové chvíli se na nás můžete spolehnout. Zařídíme likvidaci pojistné události a Vám samozřejmě poskytneme náhradní vozidlo.

Váháte mezi leasingem automobilu a pronájmem?

 

To, že jste zavítali na webové stránky autopůjčovny ASAP Rent car, navíc do sekce dlouhodobý pronájem automobilů, může znamenat jen jedinou věc. Zřejmě přemýšlíte tom, jak se stát mobilními na delší čas. Zřejmě se teď ve Vaší hlavě honí slova „leasing, operativní leasing a dlouhodobý pronájem“.

Pak se podívejte na ukázkovou kalkulaci automobilu vyšší třídy. Prodejní cena: 680.588,- Kč bez DPH = 809.900,- Kč s DPH

Finanční leasing na 36 měsíců

Akontace: 30% + 247.970,- Kč
Náklady na údržbu a opravy předepsané prodejcem: + 150.000,- Kč
Letní a zimní pneu: + 20.000,- Kč
Náklady na náhradní vůz: + 25.000,- Kč
Povinné ručení a havarijní pojištění: + 89.000,- Kč
Silniční daň: + 9.000,- Kč
Dálniční známka: + 2.700,- Kč
Měsíční splátka: 19.081,- Kč x 36 = + 686.916,- Kč
Náklady celkem: + 1.244.667,- Kč
Po skončení leasingu je vůz prodejný za 25% kupní ceny: – 202.475,- Kč
Celkem + 1.023.111,- Kč včetně DPH

 

Operativní leasing na 36 měsíců

Akontace: 0% + 0,- Kč
Měsíční splátka: 24.350,- Kč x 36 = + 876.600,- Kč
Zůstatková cena pro odkup: + 226.772,- Kč
Náklady celkem: + 1.103.372,- Kč
Po skončení leasingu je vůz prodejný za 25% kupní ceny: – 202.475,- Kč
Celkem + 900.897,- Kč včetně DPH

 

Dlouhodobý pronájem na 36 měsíců

Akontace: 0% + 0,- Kč
Měsíční splátka: 23.800,- Kč x 36 = + 856.800,- Kč
Náklady celkem: + 856.800,- Kč včetně DPH

 

Váš finanční výsledek:
Rozdíl mezi koupí vozu na finanční leasing a dlouhodobého pronájmu u naší společnosti je 166.311,-Kč.
V případě porovnání operativního leasingu dlouhodobého pronájmu rozdíl činí 44.097,- Kč ve prospěch pronájmu.
Věřte, že i u jiných typů aut vychází kalkulace podobně.

 

Hlavní výhody dlouhodobého pronájmu:

 1. Odpadne Vám starost o nemalé platby, které jsou spojeny s provozem vozidla. Zcela v naší režii bude zaplacení silniční daně, pojištění (havarijní i zákonné), poplatek za rádio, dálniční známky, ale také servis a údržba vozidla*, letní i zimní pneumatiky a jejich skladování a mnoho dalšího. Ano, tohle Vám většinou nabídne i operativní leasing.
 2. Nespornou výhodou jsou nemalé daňové výhody – veškeré splátky jsou nákladovými položkami. S tím souvisí i rovnoměrné cash-flow firmy – zanesení veškerých odvodů zákonných daní a placení poplatků (silniční daň, poplatky za autorádia, dálniční známky, aj.) jsou rozpuštěny ve splátkách pronájmu. Navíc si můžete odečíst DPH i u osobních vozidel. Limit pro daňově uznatelný základ Vás už nemusí vůbec trápit. Operativní leasing tento bod splňuje rovněž.
 3. Nemusíte myslet na akontaci, prostě jen zaplatíte splátku na další měsíc a můžete odjet. Dokonce i toto je možné u operativního leasingu.
 4. Co Vám ale jistě žádná leasingová společnost nenabídne je hlavní plus dlouhodobého pronájmu: KDYŽ AUTO NEPOTŘEBUJETE, JEDNODUŠE HO VRÁTÍTE A UŽ VÍC NEPLATÍTE! Každý leasing, ať už běžný nebo operativní Vás svým způsobem svazuje, musíte při podpisu smlouvy říci, jak dlouho jej budete splácet. Minimálně na několik měsíců pak nemůžete své rozhodnutí změnit. Přitom se Vaše situace může změnit – sezónní výkyvy, odchod zaměstnance, potřeba většího nebo naopak menšího auta… Nic pro nás není problém. Prostě jen zavoláte a od dalšího měsíce se operativně přizpůsobíme Vaší potřebě.
 5. Zajištění asistence našimi zaměstnanci 24 hodin / 365 dní v roce.
 6. Přistavení náhradních vozidel s využitím atraktivních slev v případě potřeby. Ve většině případů dokonce zcela zdarma.
 7. Nehoda? Ano, i to bohužel patří k životu. V takové chvíli se na nás můžete spolehnout. Zařídíme likvidaci pojistné události a Vám samozřejmě poskytneme náhradní vozidlo. V případě leasingu byste museli nadále automobil splácet a nakonec zjistili, jak málo pojišťovna ocenila jeho zůstatkovou hodnotu. U nás budete platit pouze v případě, že se rozhodnete pro jiný automobil z našeho vozového parku. Jinak samozřejmě nebudete platit nic a zůstatková cena Vás nemusí trápit.
 8. Nenesete rizika spojená s vlastnictvím vozidel, nenesete rizika spojená s poklesem zůstatkové hodnoty vozidel, neplatíte náklady spojené s údržbou starších vozidel.
 9. Do Vašeho účetnictví nám nic není! Leasingové společnosti Vás nejdříve budou zdlouhavě prověřovat, jestli jste hodni stát se jejich klienty. Většinou musíte předložit účetní uzávěrky za 2 poslední roky (Výsledovka, Bilance, Výrok auditora, Cash Flow) a mnoho dalších dokumentů. Nám stačí toto:
  • Právnická osoba: výpis z OR, osvědčení o registraci DIČ, objednávka na hlavičkovém papíře s podpisem statutárního zástupce, plná moc od statutárního zástupce (není-li přítomen při převzetí), občanský průkaz nebo pas řidiče, řidičský průkaz sk. B řidiče.
  • Fyzická osoba, Živnostník: občanský průkaz, řidičský průkaz sk. B, třetí doklad k ověření adresy (SIPO, vyúčtování telefonu, kreditní či platební karta, VŠ index, doklad o servisování vozu nájemce, policejní protokol o nehodě vozu nájemce – nebo jiný doklad znějící na jméno a adresu klienta s max. stářím 2 měsíce), živnostenský list (u živnostníka)
  • Cizinci: cestovní pas, řidičský průkaz, kreditní karta
  • Zkrátka jen předložíte běžné doklady, zaplatíte na měsíc dopředu a můžeme si říkat partneři.
 10. Určitě se domluvíme… Je možné také služby nepaušalizovat a nechat ve splátce nájmu jen zákonné poplatky (silniční daň, poplatek za rádio, pojištění + doplňková pojištění dle Vašeho přání) a dálniční známku. Ostatní čerpání servisu, pneuservisu, využití náhradního vozidla, bychom Vám přefakturovávali v měsíčních reportech. Nebo je Vaše představa úplně jiná? Nevadí, zavolejte nám nebo napište a určitě najdeme cestu, která bude pro obě strany zajímavá.

Právě jste dočetli základní desatero platné pro dlouhodobý pronájem. Zřejmě budete potřebovat chvíli přemýšlet a bezpochyby Vás napadnou další otázky. Určitě Vás budou zajímat i ceny. Ty si můžete prohlédnout v našem ceníku. Můžeme-li Vám nějak pomoci na ně odpovědět. Neváhejte nás kontaktovat.

 


 

* Servisní náklady zahrnují náklady na práci a úkony požadované výrobcem související se zachováním záruky na vozidlo a prováděné při pravidelných servisních prohlídkách (včetně povinných prohlídek – ME a STK). Jedná se například o výměnu oleje, vzduchových a palivových filtrů, doplnění provozních kapalin. Dále náklady na práci a úkony, u nichž lze očekávat že v průběhu pronájmu bude nutné provést. Jedná se například o výměnu brzdového obložení předních a zadních brzd, tlumičů přední a zadní nápravy, vybraných mechanických částí přední nápravy, stíracích lišt, seřizování geometrie přední nápravy.

U dlouhodobého pronájmu stačí zavolat a informovat nás o plánované prohlídce či výměně pneu a my vše zařídíme. Uživatelé vozidel nejsou časově omezeni „sháněním“ volných termínů. V případě potřeby je možné za poplatek zajistit i vyzvednutí vozidla v daný čas na předem domluveném místě a vrácení zpět.

24/7 Asistence
KALKULACE NA MÍRU