ASAP Rent car

 

Při vyslovení slova autopůjčovna si asi většina z nás představí především možnost zapůjčení osobního vozu. Nabídka současných autopůjčoven je však daleko bohatší, než bychom čekali

Výběr pro firmy i soukromé osoby

Většina kvalitních autopůjčoven tak nabízí nejen osobní vozy nižší, střední a vyšší třídy, půjčované soukromými osobami i firmami a společnostmi. Na výběr jsou dokonce i minibusy, které si mohou půjčit nejen firmy pro přepravu svých zaměstnanců, ale i početnější rodiny nebo skupiny. V nabídce kvalitních autopůjčoven najdeme i dodávkové vozy a v exkluzivní nabídce mnohde i luxusní limuzíny¨.

Mezi osobními vozy nižší a střední třídy jsou nejčastěji v českých autopůjčovnách nabízeny především vozy Škoda Fabia a Škoda Roomster, a to jak v provedení benzín, tak i nafta.

České Škodovky v českých autopůjčovnách kralují

Také mezi vozidly vyšší a vyšší střední třídy jsou nejžádanějšími vozy české Škodovky, tedy především Octavie. Ale stejně, jako v první skupině, ani zde nejsou pochopitelně jedinou nabízenou značkou. V nabídce autopůjčoven najdeme zastoupeny snad všechny světové automobilky, jak evropské, tak i americké a asijské.

Z celkem pochopitelných důvodů patří pomyslná druhá příčka německým vozům značek Opel, AUDI a Volkswagen, třetí pak francouzským Peugeotům a Renaultům.

Naopak téměř zcela vymizely z nabídky českých autopůjčoven vozy, které dříve patřily k nejvíce zastoupeným značkám – tedy vozy Lada – Žiguli.

Volkswageny dominují minibusům a dodávkám

Nabídku minibusů, které pojmou většinou osm pasažérů a řidiče, využívají nejčastěji menší stavební firmy pro přepravu malých kolektivů stavebních dělníků, ale často jsou klienty autopůjčoven i početnější rodiny nebo menší sportovní kluby a spolky.

Mezi minibusy celkem bezkonkurenčně vedou Volkswageny, které jsou dominantní značkou i mezi užitkovými dodávkami, které si krátkodobě půjčují především chalupáři a drobní řemeslníci pro přepravu materiálu. Dlouhodobě si dodávkové vozy půjčují hlavně drobní obchodníci pro dovoz nejrůznějších druhů zboží.

Jak vidno, v nabídce autopůjčoven si může vybrat opravdu každý.